myipaddress


آدرس IP یا Internet Protocol Address که به صورت مختصر، IP نیز گفته می‌شود، یک برچسب شناسایی عددی است که برای هر چیزی که به شبکه از طریق پروتکل اینترنت (Internet Protocol یا IP) یا به خود بستر اینترنت متصل شود، اغلب توسط سرویس دهنده های اینترنتی اختصاص داده می‌شود. این نشانی برای شناسایی مجزای هر دستگاه (کامپیوتر، موبایل یا به طور کل، هر چیزی که از پروتکل اینترنت استفاده کند) نسبت به دیگری به کار می‌رود. به عبارت ساده تر، IP آدرس شماره شناسایی هر یک از این کامپیوترها یا دستگاه‌ها است.

 

آدرس IP برای هر شی در اینترنت یکتاست. البته در خصوص IP عمومی و اختصاصی و همینطور ورژن های IP  و محدودیت آدرس IP بحث بسیار است که می توانید با جستجو در اینترنت مطالعه کنید. آدرس IP که عموما همه به آن اشاره می کنند، IP آدرس ورژن 4 است که از چهار عدد بین 0 تا 255 که با نقطه از هم جدا شده اند مشخص می شود.

 

اصولا شما برای استفاده از اینترنت به این آدرس IP نیاز دارید ولی نیازی به دانستن آن ندارید مگر در واقع خاص. تمام مراحل اختصاص و استفاده از آدرس IP به صورت سیستماتیک انجام می شود.

 

با افزایش استفاده از فیلتر شکن ها و تغییر آدرس IP ها دانستن محل IP حائز اهمیت شده، اگر دوست دارید از  آدرس و محل IP خودتون که در حال حاضر به اینترنت وصل شدید و یا به هر دلیل دیگه نیاز به دانستن آدرس و محل IP خودتون داشتید می تونید به راحتی از طریق سایت (ipecho.ir) آدرس، کشور، DNS و موقعیت IP روی نقشه اطلاع پیدا کنید.

 

امتحان کنید.