«سامانه متمرکز درخواست خدمات سازمان فناوری اطلاعات ایران» صبح امروز -سه شنبه - توسط وزیر ارتباطات و دبیر شورای عالی فضای مجازی افتتاح شد.

  

به گزارش ایرنا، امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران پس از رونمایی از این سامانه که در سالن همایش های شهید قندی برگزار شد، گفت: تلاش می کنیم از زیرساخت های به وجود آمده در سازمان فناوری اطلاعات و اطلاعاتی که در دیتاسنترهای سازمان فناوری اطلاعات وجود دارد در این سامانه استفاده کنیم و قصدمان این است که از طریق این سامانه خدمات دولت الکترونیک را به اپلیکیشن ها و استارتاپ ها ارائه دهیم. خبر خوب این که برای آن ها تخفیف ویژه 95 درصدی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال در حوزه پست، کسب و کارها می توانند با استفاده از کد پستی مشخصات جغرافیایی محل مورد نظر را دریافت نمایند.

او ادامه داد: اطلاعاتی در اختیار دولت قرار دارد که برای رشد کسب و کارها راهگشای بسیار خوبی است و اگر قصد داریم خدمات بهتری ارائه بدهیم چاره ای نداریم جز این که این اطلاعات را در اختیار بخش های غیردولتی قرار بدهیم.

 

«امیدواریم طی روزهای آینده هر هفته بتوانیم حداقل یکی از خدماتی را که در حوزه دولت الکترونیک وجود دارد و الان بین شرکت ها و سازمان های دولتی روی جی.پی.اس ارائه می شود، به بخش های غیردولتی هم بدهیم تا کسب و کارها بتوانند بر اساس آن خدمات بیشتر و بهتری به شهروندان ارائه دهند و شهروندان بتوانند رفاه بیشتری را از طریق شبکه ملی اطلاعات و داده های ملی تجربه کنند

او در پایان گفت :«درخواست های رسیده به این سامانه از طریق کمیته ای متشکل از نماینده مجلس شورای اسلامی، شورای عالی فضای مجازی، سازمان تنظیم مقررات و سازمان فناوری اطلاعات بررسی و اعلام نظر خواهد شد

 

همه اشخاص حقیقی و حقوقی با مراجعه به این سامانه می توانند درخواست خود را مبنی بر استفاده از خدمات دولت الکترونیک به صورت آنلاین ارائه دهند. در این سامانه که با نشانی http://g2b.ito.gov.ir دسترس است. خدماتی مانند درخواست امکانات هم مکانی در خارج از تهران، درخواست خدمات مراکز داده (سرور فیزیکی و مجازی) خارج از تهران، درخواست امکانات برای ارائه دهندگان خدمات ویژه کودکان، ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی متقاضیان اعمال تعرفه ترجیحی از خدماتی است که از طریق سامانه ارائه می شود.